Ramazanı rahat geçirmenizi sağlayacak besinler başlıklı konu hakkında detaylar ve Ramazanı rahat geçirmenizi sağlayacak besinler konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Ramazanı rahat geçirmenizi sağlayacak besinler başlığı altında toplandı.

Ramazanı rahat geçirmenizi sağlayacak besinler :

Ramazan ayı boyunca normal beslenme alışkanlıkları değiştiği için oruç tutanların yeterli ve dengeli beslenmeleri, yeterli miktarda sıvı almaları daha da önem kazanıyor. Bu ayda yapacağımız beslenme hataları hem ramazanı daha zor geçirmemize hem de kilo almamıza neden oluyor. İftarla sahur arasındaki zaman dilimini çok iyi değerlendirerek, bu öğünlerde doğru besinleri seçerek hem formumuzu koruyup hem de daha rahat bir ramazan geçirebileceğimizi sağlayabilirsiniz ayrıca bu dönemde besin desteklerinden de yararlanabilirsiniz.

Besin destekleri

Rüşeym Yağı: Rüşeym yağı çok zor elde edilen çok değerli bir yağdır. Doğal enerji kaynağı olarak da adlandırılan rüşeym yağı, esansiyel yağ asitlerini içermektedir. Ayrıca rüşeym yağı, erektil disfonksiyon tedavisinde kullanılabilecek yardımcı bir gıda takviyesidir.

Ceviz Yağı: Özellikle Omega 3 yağ asitleri; beyin hücrelerinin verimli çalışabilmesi için ihtiyaç duyulan besin maddelerinden bir tanesidir. Ayrıca hem iyi bir enerji kaynağı hem de afrodizyak olarak da kullanılabilir.

Fındık Yağı: Fındık yağı esansiyel yağ asitlerini içermektedir. Ayrıca fındık yağının yapısında E vitamini de bulunmaktadır. İyi bir antioksidandır. Fındık yağı hem iyi bir enerji kaynağı hem de afrodizyak olarak kullanılabilir.

Yer Fıstığı Yağı: Kalp ve damar sistemi üzerinde olumlu etkileri bilinmektedir. Ayrıca hem iyi bir enerji kaynağı hem de afrodizyak olarak da kullanılabilir.

Sindirim sistemi için destek

Anason Yağı, Keten Tohumu Yağı, Kişniş Yağı ve Çörek Otu Yağı yer alıyor. Vücudun günlük Omega 3-9 yağ asidi ihtiyaçlarını karşılamak ve sindirim sistemi sağlığı için özel destek sağlamak amacıyla günlük beslenmeye takviye olarak kullanılabiliyor.

Anason Yağı: Gaz, şişkinlik ve hazımsızlık problemlerinin tedavisine yardımcı olarak alacaktır.

Keten Tohumu Yağı: Kronik konstipasyonu (kabızlık) olan hastalarda ve hafif gastrointestinal (sindirim sistemi ile ilgili) rahatsızlıklarda tedaviye yardımcı olarak kullanılabiliyor.

Kişniş Yağı: Gaz, bulantı, şişkinlik ve mide spazmı gibi gastrointestinal (sindirim sistemi ile ilgili) rahatsızlıklarda tedaviye yardımcı olarak kullanılabiliyor.

Çörek Otu Yağı: Özellikle gastrit ve ülser gibi rahatsızlıklarda mide koruyucu ve sindirimi rahatlatıcı özellikleri bulunmaktadır.

benzer kategori içerikleri, Ramazanı rahat geçirmenizi sağlayacak besinler konusu hakkında bilgiler, Ramazanı rahat geçirmenizi sağlayacak besinler açıklaması, Ramazanı rahat geçirmenizi sağlayacak besinler haberi, Ramazanı rahat geçirmenizi sağlayacak besinler görselleri, Ramazanı rahat geçirmenizi sağlayacak besinler iletişim, Ramazanı rahat geçirmenizi sağlayacak besinler bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + = fifteen