Trend Konular kategorisinde yayınlanan Tırnaklarınızın rengi sağlığınız hakkında ne diyor başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Tırnaklarınızın rengi sağlığınız hakkında ne diyor konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Tırnaklarınızın rengi sağlığınız hakkında ne diyor başlığı altınd bulabilirsiniz.

Tırnaklarınızın rengi sağlığınız hakkında ne diyor hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Dinç tırnakların pembemsi bir tonu vardır ve eşit renktedir…

Tırnaklarınızın rengi sağlığınız hakkında ne diyor hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Dinç tırnakların pembemsi bir tonu vardır ve eşit renktedir. Olağandışı renkler, tırnakları etkileyen bir problem veya vücudun başka bir yerindeki bir problemi sinyâl edebilir.

İşte tırnak renginin değişmesine niçin olabilecek bazı sağlık durumu sorunları.

Sarı tırnaklar

Tırnaklarda lenfödem (dokularda lenf sıvısı birikmesi), akciğer hastalığı veya sedef hastalığı nedeniyle sararma olabilir.

Yeşil tırnaklar

“Yeşil tırnak sendromu” olarak bilinen şey çoğunlukla psödomonas adı bahşedilen bir mantar enfeksiyonundan kaynaklanır.

Kahverengi tırnaklar

Tırnaklarda, nikotin kullanımı, oje ve hatta kemoterapiden dolayı kahverengi lekeler ortaya çıkabilir.

Kırmızı tırnaklar

Yaralanma nedeniyle tırnakta kırmızı lekeler ortaya çıkabilir. Kırmızı ya da mor çizgiler, çivi altında az miktarda kanamadan da kaynaklanabilir.

Mavi tırnaklar

Tırnaklar, minosiklin (antibiyotikler) ve diğer çoğu oral ilacın alınması sonucu maviye dönüşebilir.

Siyah tırnaklar

Önemli bir psödomonas enfeksiyonu yaygın nedendir oysa melanom da bir olasılıktır. Siyah tırnak dermatolog tarafından görülmelidir.

Beyaz tırnaklar

Beyaz tırnak ırsi olabilir veya düşük albümin seviyesinin bir belirtisi olabilir (protein eksikliği). Travmadan dolayı tırnaklarda beyaz çizgiler gelişebilir. Tırnaklar ayrıca, pigmentasyon kaybının niçin olduğu bir deri hastalığı olan vitiligodan beyazlaşıp solabilir.

email protected

özel içeriğidir.

{Makaleler} kategori içerikleri, Tırnaklarınızın rengi sağlığınız hakkında ne diyor konusu hakkında bilgiler, Tırnaklarınızın rengi sağlığınız hakkında ne diyor açıklaması, Tırnaklarınızın rengi sağlığınız hakkında ne diyor haberi, Tırnaklarınızın rengi sağlığınız hakkında ne diyor görselleri, Tırnaklarınızın rengi sağlığınız hakkında ne diyor iletişim, Tırnaklarınızın rengi sağlığınız hakkında ne diyor bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirty seven − thirty =