Trend Konular kategorisinde yayınlanan ”Sosyal medyada ortak hesap ve çift fotoğrafı şart” başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. ”Sosyal medyada ortak hesap ve çift fotoğrafı şart” konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri ”Sosyal medyada ortak hesap ve çift fotoğrafı şart” başlığı altınd bulabilirsiniz.

”Sosyal medyada ortak hesap ve çift fotoğrafı şart” hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Son yıllarda yaygınlaşan sosyal paylaşım siteleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de artan bir şekilde popüler hale geliyor. Sosyal paylaşım ağı kullanımının yaygınlaşması sonucunda özellikle yakın ve mahrem ilişki yaşayan çiftlerde ve evliliklerde sorunla artmaya başla…

”Sosyal medyada ortak hesap ve çift fotoğrafı şart” hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Son yıllarda yaygınlaşan sosyal paylaşım siteleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de artan bir şekilde popüler hale geliyor.

Sosyal paylaşım ağı kullanımının yaygınlaşması sonucunda özellikle yakın ve mahrem ilişki yaşayan çiftlerde ve evliliklerde sorunla artmaya başladı.

SOSYAL AĞLAR İLİŞKİLERİ OLUMSUZ ETKİLİYOR!

Sanal âlemde, flört etmenin sınırlarını çizmenin epeyce kuvvet olduğuna değinen Cinsel Afiyet Enstitü Derneği (CİSED) cinsel terapistleri, genelde bir oyun gibi başlayan yazışmaların sonradan ihtiraslı birer ilişkiye dönüşmesinin gerekli olduğunu düşünüyor. Bireylerin yolunda giden ilişkileri olsa bile, zamanla kendilerini sanal ortamdaki cazibeli duruma kaptırabildiklerine değinen cinsel terapistler, sevgiliden ya da eşten vakit çalınarak, değişik bahanelerle sosyal paylaşım ağlarına girilmeye çalışılmasının ilişkilerde sorunlar yaşanmasına etraf hazırladığına uyarı çekti.

SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİNİN KURBANI OLMAYIN!

Amerika’da 2009 yılından bu yana, boşanmak için mahkemeye başvuran her beş çiften biri sosyal paylaşım ağlarından kaynaklanan problemleri öne sürdüğünün altını çizen CİSED cinsel terapistleri; “Boşanma dilekçelerinde, eşler birbirini sosyal ağlarda kaçamak yapmakla, eski sevgilileriyle görüşmekle ya da sosyal medya paylaşım sitelerine dalıp birbirlerini unutmakla suçluyor. Son iki yıl içerisinde Türkiye’de de bu nedenlerden nedeniyle ciddi tartışmalar yaşayan, boşanma eşiğine gelen hatta ilişkilerini tüketen çiftler gözleniyor.” dedi ve çiftler, sosyal paylaşım sitelerinin kurbanı olmasın diye önemli önerilerde bulundu:

İŞTA ALTIN LAYIK ÖNERİLER:

1-Şüphelenen kadın veya erkek durumu görmemezlikten gelmemelidir!

” Eşler ya da sevgililer, bu durumu birincil ayrım ettikleri süre birbirine karşısında açık olmalı ve konuşmalıdır. Görmemezlikten varmak en büyük yanlıştır. Doğabilecek problemleri çözmenin en iyi yolu, olup biteni tamamen anlamaya çalışmaktır. Diğer bir değişle, çiftler onları bu davranışa iten problemleri ya da ilişkilerindeki eksiklikleri ortaya çıkarıp, ayar yoluna gitmelidir.”

2-Sosyal paylaşım sitelerinin üyelik ve dostluk talepleri çiftin karşılıklı onayıyla gerçekleşmelidir!

” Sosyal paylaşım siteleri, bir yandan arkadaşlarınız hakkında fikir edinilmesini sağlarken, öteki yana da ilişkiler üzerinde olumsuz etkilere niçin olmaktadır. Eski erkek ya da kız arkadaşlarınızdan gelebilecek dostluk taleplerini kabul etmek ya da onaylamamak konusunda çiftlerin bir karar alması, çıkabilecek sorunların önüne geçilmesinde oldukça yardımsever olabilir.”

3-Sosyal paylaşım hesapları sınırlandırılmalıdır!

” Sosyal paylaşım sitesi hesap ayarlarından, görünürlüğünüzü sınırlandırarak veya iletişime vermek istemediğiniz kişileri engelleyerek, istemediğiniz kişilerden gelebilecek arkadaşlık taleplerini veya mesajları önlemiş olursunuz. Bunu çiftler adil olarak yaparsa, ilişkileri üçüncü şahıslardan çıkabilecek problemlere karşısında korunmuş olacaktır.”

4-Sosyal paylaşım sitelerinin hesap şifreleri gizli olmamalıdır!

” Sevginin, paylaşımın ve şeffaflığın olduğu bitmiş güven vardır. bu nedenle, sosyal paylaşım ağlarının, aranıza girmemesi ve kafanızda soru işaretleri yaratmaması için çiftlerin, kullandıkları sosyal paylaşım site hesap şifrelerini birbirinden saklamamaları daha doğru olacaktır. Bu Vesile Ile merak edilen her şeye istendiği zaman ulaşılabilir.”

5-Sosyal paylaşım sitelerinde karşılıklı bir hesap ve birlikte çekilmiş bir profil devlete ait kullanılmalıdır!

” Kişiler cinsellik olmadığı için kandırma da olamayacağını savunsa da, eğer çiftlerden biri diğerinin yanında geldiğinde ekran kapatılıyorsa veya sosyal ağa girmek için birey partnerinin uyumasını bekliyorsa, aldatılıyorsunuz demektir. Unutmayalım ancak aldanma bir kandırmacadır. Kanan taraf olmanız ilişkinizin çatırdamasına yol açabilir. böylece, birer sosyal paylaşım ağı kullanıcısı olarak, eşinizle birlikte karşılıklı bir hesap oluşturabilir ya da aynı kareyi paylaştığınız bir fotoğrafı profil resmi yapabilirsiniz. Aynı sosyal paylaşım ağı hesabını kullanarak, ayrıca birbirinizin dost çevresini yakından tanımış olur keza de yanlış anlaşılmalara neden olabilecek durumlara yer vermemiş olursunuz.”

6-Sosyal paylaşım siteleri bağımlılık halini almamalıdır!

” Sosyal ağlar, herkesin hayatına yeni bir kişi ya da iş olarak girdiği için kişiden kendisine süre ayırmasını, kesintisiz onla ilgilenmesini istiyor. ‘Bir dostluk talebiniz var!’, ‘Biri mesaj kutuna bir şeyler yazdı!’, ‘Oyuna ziyafet edildin!’ gibi bildirimlerle her gün siteye çağırılıyorsunuz. ‘Sadece, beş dakikalığına gireceğim!’ dediğiniz de, bir bakmışsınız saatlerdir sosyal paylaşım sitesi sayfasının karşısındasınız. Bu koşul, yalnızca evinizde değil işinizde de böyle. Sosyal paylaşım sayfalarında sosyalleşmektense sevgiliniz, eşiniz veya arkadaşlarınızla evde veya dışında daha güzel zaman geçirebilirsiniz. Günümüzde internetsiz bir yaşam zaten olmadığı için eve geldiğinizde hem kendiniz keza de partneriniz için bilgisayarınızı, çantasından çıkarmamanızda fayda var.”

7-İlişkinin başında sosyal paylaşım siteleriyle ilgili iki taraflı bir karar alınmalıdır!

” Kişiler, ilişkilerinin ya da evliliklerinin en başında, sosyal paylaşım siteleri hakkındaki görüşlerini, açlık ve taleplerini dobra dobra dile getirmelidir. Böylece, ileride çıkabilecek sorunlara karşın tedbirlerini en baştan almış olacaklardır. Çiftlerin, sosyal paylaşım siteleri hakkındaki olumlu ya da olumsuz görüşleri üzerine konuşularak aldıkları kararlar, en her tarafta iki taraflı olarak konuşulup müşterek bir sonuca varılan, belli ve kati olarak sınırları çizilen kararlar olacağı için anlaşmazlıkların çıkması dâhilinde, birlikte gücenmiş olan kararın, sorunun çözülmesinde büyük etkisi olacaktır.”

Dr. Cem Keçe

{Makaleler} kategori içerikleri, ”Sosyal medyada ortak hesap ve çift fotoğrafı şart” konusu hakkında bilgiler, ”Sosyal medyada ortak hesap ve çift fotoğrafı şart” açıklaması, ”Sosyal medyada ortak hesap ve çift fotoğrafı şart” haberi, ”Sosyal medyada ortak hesap ve çift fotoğrafı şart” görselleri, ”Sosyal medyada ortak hesap ve çift fotoğrafı şart” iletişim, ”Sosyal medyada ortak hesap ve çift fotoğrafı şart” bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 5 = three