Trend Konular kategorisinde yayınlanan Evliliği kurtarmanın formülü açıklandı başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Evliliği kurtarmanın formülü açıklandı konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Evliliği kurtarmanın formülü açıklandı başlığı altınd bulabilirsiniz.

Evliliği kurtarmanın formülü açıklandı hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Türkiye Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) izdivaç terapistleri, evliliklerdeki tutkunun ve romantizmin ilk günkü gibi taze kalabilmesi için nelere dikkat edilmesi ve neler yapılması gerektiğini açıkladı… DEĞERINDE VERDİĞİNİZİ GÖSTERİN Mutlu bir evliliğin tesa…

Evliliği kurtarmanın formülü açıklandı hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Türkiye Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) izdivaç terapistleri, evliliklerdeki tutkunun ve romantizmin ilk günkü gibi taze kalabilmesi için nelere dikkat edilmesi ve neler yapılması gerektiğini açıkladı…

DEĞERINDE VERDİĞİNİZİ GÖSTERİN

Mutlu bir evliliğin tesadüfler sonucu olmayacağına dikkat çeken PSİKODER Başkanı Dr. Cem Keçe; “Her ne değin flört ve nişanlılık dönemini yaşayan olsanız da, evlendikten sonra yaşanan geçimsizlikler ya da anlaşmazlıklar mutluluğunuzu sekteye uğratabilir. Eğer evliliğinizin istikrarlı bir şekilde gitmesini ve mutlu olmayı istiyorsanız, mutluluk için yapılması gerekenlerin olduğunu unutmamalısınız. Eşinizin negatif taraflarına yok olumlu taraflarına odaklanın. İşe başlangıçta, eşinize değer verdiğinizi göstererek başlamalısınız.

Bunu gösterebilmek için çok büyük şeyler yapmanıza gerek yok. Hiç beklenmedik bir anda eşinizin yanağına konduracağınız bir öpücük, sıcak bir bakış veya ‘Seni özledim!’, ‘Seni düşünüyorum!’ demek, tatmin edici olacaktır. Her insan gibi eşinizin de takdir edilmekten hoşlanacağını unutmayın. Onu takdir yapabilmek için nelere layik verdiğine uyarı etmelisiniz. Bunun yaparken, ‘Bu gün çok güzelsin’, ‘Bu kıyafet sana çok yakışmış’ ya da ‘Sana ihtiyacım var’, ‘Bu konuda haklısın’, ‘Teşekkür ederim’ ve ‘Özür dilerim’ gibi cümleleri kullanmayı dikkatsizlik etmemelisiniz çünkü ‘Güzel söz yılanı bile deliğinden çıkarır’.

bu nedenle, evliliğinizi mahvedecek olan ‘Keşke!’, ‘Ben sana söylemiştim!’, ‘Sen zaten defalarca böylesin!’, ‘Bırak, ben yaparım!’, ‘Bugün canım istemiyor!’ gibi cümleleri bir lahza önce hayatınızdan çıkarmalısınız. Eşinize değer verdiğinizi, ona karşı içten olarak, mutluluğunuzu ya da üzüntünüzü paylaşarak, arkadaşlarıyla arkadaş olarak, hobilerine saygı göstererek, onun için kendinizi geliştirerek, kendinizden fazla artı ödün vermeden, oluru olan konularda, fedakârlık yaparak ve kendinize bakarak gösterebilirsiniz. Bunun yanına, zihninizi okumasını beklememeli, genelleştirme ya da kıyas yapmamalı, mükemmeliyetçi olmamalı, benzer anda öfkelenmemeli, aceleci olmamalı ve sorgulamamalısınız.” dedi.

İLETİŞİMİNİZİ GÜÇLENDİRİN VE KENDİNİZİ VAZGEÇİLMEZ KILIN

Evliliğin, farklı aile yaşantılarından ve kültürlerden gelen iki insanın benzer mekânı ve zamanı birlikte paylaşmaya başlamasıyla oluşan sosyal bir bayan ve erkek ilişkisi olduğunun altını çizen PSİKODER Başkan Yardımcısı Dr. Cebrail Kısa; “Evliliklerde iletişim eksikliğinden kaynaklanan küçük problemlerin yaşanması olağandır. Bu problemlerin büyüyüp, çiftin ve ilişkinin yıpranmasına olanak vermemek için birbirinizle konuşmayı ihmal etmemeniz gerekir.

Her akşam TV’yi açmadan önce veya her gece yatağınıza geçince 10–15 dakika gününüzün nasıl geçtiğini anlatabilirsiniz. Bu iletişim, göz ve dokunma temasını güçlendirecektir. Irtibat içinde bulunurken iyi bir dinleyici olmaya özen gösterin, negatif eleştiriden kaçının, öğüt belirlemek ve ‘Sen defalarca zaten geç kalırsın!’ şeklindesuçlamak yerine; ‘Senin geç kalman beni fazla üzüyor!’ cümlesinde olduğu gibi ben dilini kullanmayı ve eşinize dokunmayı katiyen ihmal etmeyin. Dokunmak, sıcak temasın bir göstergesi olduğu için iletişimi güçlendirecektir.” dedi.

BAŞ BAŞA ZAMAN GEÇİRİN

Baş başa vakit geçirmenin önemine değinen PSİKODER Genel Sekreteri Psikolog Kemal Özcan; “Eşinizle birlikte her gün en azından bir öğün yemek yemeniz, her hafta baş başa kalabilecek bir şekilde bir yerlere gitmeniz gerekiyor. Baş başa içeceğiniz bir kahve sırasında yapacağınız sohbetler veya uzun yürüyüşler evliliğinizi yeniden can vermek için birebirdir. Muhakkak ama, hala makyajınızı yapıyor, kuaföre gidiyor veya yeni giysiler alıyorsunuzdur.

Ama arada bir yapacağınız şartların değişmesi örneğin, saç şeklinizi veya rengini başkalaştırmak, tırnaklarınızı uzatmak ya da eşiniz için giyinmek,eşinizin gözünde vazgeçilmez olmanızı sağlayacak kayda değer etkenlerden bir kaçı olduğunu unutmayın. Her erkek eşinin kendisi için bir şeyler yapmasını bekler ve bundan fazla keyif duyar. Bu erkekler içinde böyledir. Yapacağınız sakal değişikliği bile eşinizi her tarafta çıkarmaya yetecektir. Bunları yaparken, ‘Senin için yaptım!’ demeyi de asla unutmayın. İnanın bu çabaya değecek!” dedi.

{Makaleler} kategori içerikleri, Evliliği kurtarmanın formülü açıklandı konusu hakkında bilgiler, Evliliği kurtarmanın formülü açıklandı açıklaması, Evliliği kurtarmanın formülü açıklandı haberi, Evliliği kurtarmanın formülü açıklandı görselleri, Evliliği kurtarmanın formülü açıklandı iletişim, Evliliği kurtarmanın formülü açıklandı bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− five = 1